Річний цикл робіт з багатокорпусним вуликом Лангстрота

У деяких районах вулики можна тримати в одному місці протягом року. Тим не менш, у багатьох районах сім’ї перевозяться на сезон до рослин-продуцентів нектару для максимально виробництва меду, «сортового» меду і джерел пилку. Наприклад, для отримання цитрусового меду, вулики повинні бути розміщені поруч з цитрусовими гаями (США*).

Зверніться до місцевих досвідчених бджолярів, щоб визначити види і розташування рослин найбільш вигідних для бджіл. У більшості районів бджоляру з невеликою кількістю вуликів  не потрібно перевозити вулики в інші місця, тому що корму, як правило, достатньо від різноманітних фруктових дерев, декоративних та садових рослин, газонів і диких квітів в межах зони польоту бджіл-збиральниць.

На нове місце вулики краще переміщати на світанку перед початком польоту бджіл. Переміщення вуликів до кормової бази єдиний практичний спосіб для бджолярів, щоб вплинути на збір нектару і пилку. Вулики повинні бути переміщені щонайменше, на 5 миль (8 км*), щоб запобігти поверненню бджіл-збиральниць на попереднє місце розташування вулика.

Ефективне управління засноване на глибокому знанні бджолиної біології і сезонних змін, що впливають на розвиток бджолиної сім’ї.

Технологія роботи з вуликами стисло показана на малюнку. До осені (I) кожна бджолина сім’я повинна мати достатні запаси пилку та меду, щоб перезимувати і підтримувати зростання сім’ї під час весняних місяців, або до тих пір, поки рослини-продуценти нектару і пилку не зацвітуть знову. Інші вимоги до зимівлі адекватні для популяції бджіл — молода матка (менше року) і захищене місці розташування.

Взимку, в холодному кліматі, клуб бджіл спокійно розташовується у гнізді без розплоду (II). В цей час інспекції вулика не проводяться. В кінці зими з’являється розплід (III), і темп розвитку прискорюється навесні у відповідь на появу ранньою весною нектару і пилку, особливо з фруктових дерев (IV). У цей час розплід має тенденцію концентруватися у верхньому розплідному корпусі, внаслідок природної тенденції до висхідної розширення гнізда розплоду. Коли верхній корпус переповнений розплодом (IV і VI ) поміняйте корпуси місцями (V & VII). Це дозволяє продовжити висхідне розширення гнізда розплодку, збільшує розплід, і зменшує надмірне скупчення бджіл, умова, яка сприяє небажаному роїнню.
Типова програма роботи з бджолиними сім’ями під час сезонних змін в районах з помірним кліматом, де відкладення яєць припиняється наприкінці осені та зими. 1 і 2 – корпуси з розплодом. 3 і 4 – корпуси для зібраного меду. Н = запаси меду; Р = запаси пилку; С = скупчення бджіл в гнізді без розплоду; B = зона розплоду, в оточенні скупчення бджіл; HS = порожні медові стільники для збереження меду; QX = розділювальна решітка. Всі види в поперечному розрізі, з передньої частини вулика.Коли обидва гніздові корпуси будуть заповнені розплодом, додати медовий корпус (магазинну надставку або супер, як кажуть англомовні*) зверху, над розділювальною решіткою, щоб пристосуватися до збільшення популяції бджіл і отримати нектар і мед, яким заважає зменшення простору у гніздових корпусах (IX). Розділювальна решітка обмежує розплід двома нижчими гніздовими корпусами.

Профілактика роїння є серйозною проблемою для більшості аматорів. Рояться, з міграцією у нове гніздо, приблизно половина бджіл в якості засобу відтворення сімей. На шляху міграції бджоли можуть скупчуватися на протязі декількох годин або днів і іноді в дуже незручних місцях.

Рої викликають дві проблеми. По-перше, вони є перешкодою для людей, які можуть злякатися, побачивши тисяч літаючих бджіл, хоча, безумовно, рої НЕ небезпечні на жалення. По-друге, втрата сім’єю частини популяції значно знижує виробництво меду.

Запобігати роїнню можна кількома способами. Найпростіша процедура, це знищення всіх маточників з тижневими інтервалами протягом декількох критичних тижнів «ройового сезону», як правило, це навесні або на початку літа.

Протягом весни і літа додати, при необхідності, додаткові  медові корпуси (магазинні надставки), як правило, коли близько половини комірок в недавно доданих медових корпусах містять нектар і / або запечатаний мед (X). У пік виробництва, бджоли можуть запасати кілька фунтів меду в день на сім’ю.

Біля середини літа, після закінчення ройового сезону, і коли до кінця медозбору залишається від 1 до 2 місяців, переміщуємо матку до нижнього розплідного корпусу і обмежуємо її там розділювальною решіткою (XI-XII). Коли у верхньому гніздовому корпусі вийде весь запечатаний розплід (протягом 3 тижнів), близько 50 до 60 фунтів меду буде збережено в цьому корпусі в якості їжі для зимівлі (XIII).

Ця проста програма роботи з багатокорпусними вуликами Лангстрота обмежує вирощування розплоду гніздовими стільниками й зберігання меду в медових стільниках. Мед зібраний з розплідного стільника нижче за якістю. Крім того, якщо операції виконані ретельно, сім’я готується до зимівлі без шкоди для існуючого розплоду або виробництва меду. Стільники для відкачування меду легко дістати зверху або можуть бути забрані разом з медовими корпусами, а не шляхом сортування окремих рамок.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.